מחוייבים לקהילה

מחוייבים לקהילה

אמסלם מחוייבים לקהילה

המכללה לכישורי חיים

כחלק מהחזון של קבוצת אמסלם הפועלת למען הקהילה אנו באמסלם מאמצים את הסטודנטים מהמכללה לכישורי חיים.

המכללה לכישורי חיים נוסדה בשנת 2007 על ידי ירדנה אמסלם עבור ערן בנה וחבריו על מנת לקדם המשך לימודים לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים ולאפשר את שילובם בחברה. 
במסגרת פרוייקט "אמץ סטודנט" עובדי אמסלם מגיעים במסגרת קבוצתית ופרטנית אחת לשבוע למכללת כישורי חיים, הנמצאת בקיבוץ אשדות יעקב איחוד.

שני מנהלים מאמסלם טורס דוד דהן מנהל חטיבה עסקית וצביקה לזר מנהל פיתוח עסקי מגיעים כל שבוע למסגרת של שיחה קבוצתית על אקטואליה, גיאוגרפיה עולמית וארצית, בה הסטודנטים מתעניינים, דנים ושואלים שאלות.

בנוסף עובדי אמסלם מלמדים פרטנית, כישורי חיים כמו שריכת שרוכים, שימוש בכסף, הבנת הנקרא ושימוש בטכנולוגיה סלולרית ומחשב.

במסגרת פרוייקט "הפרחת החממה" כל שבוע הגיעו עובדי אמסלם טורס בשיתוף הסטודנטים מתוך אמונה, התמדה ואהבה, הכשירו את הקרקע, הפכו את האדמה, סיקלו, זרעו, שתלו והשביחו את הקרקע.

בנוסף, כמענה לצרכים של חלק מהסטודנטים יצרנו שביל גישה מאבנים משתלבות המאפשר עבודת גינון גם בעמדות מוגבהות.

העבודה הייתה מאתגרת לכולם. מתוך העבודה יחד נוצרו חברויות וחוויות חדשות.

שמחת חיים שכזו עוד לא נראתה מתוך סבלנות והתמדה התוצרת פתאום התגלתה.

תוצרת נפלאה של שותפות אמיצה.

כמו חקלאים ותיקים פוקדים הסטודנטים את החממה ומגננים באהבה.

את התוצרת מוכרים והסטודנטים נהנים מההשקעה בפעילויות נוספות כמו גם זריעה ושתילה מחודשת על פי עונות השנה.

עמותת "כפפות הזהב"

אמסלם טורס תומכת לאורך כל השנה בפעילות של עמותת כפפות הזהב שבראשה עומד וואדים ספקטור יו"ר העמותה אשר מאגדת ילדים ונוער סביב ספורט אולימפי ושואפת לעודד את הנוער להגיע להישגים דווקא ממצב סוציואקונומי נמוך ומאוכלוסיות מוחלשות.

חזון העמותה לפתח ענף ספורט אולימפי בעיר טבריה. העמותה הוקמה ב-2010 ולאחר 5 שנים הוכנס קרב מגע ו- TRX כל זאת כדי ליצור עניין וחשיפה סביב האיגרוף כספורט אולימפי.

כיום משתתפים בפעילויות השונות כ- 40 ילדים ונוער, עולים חדשים, ילדים למשפחות חד הוריות ונוער בסיכון הילדים מועצמים משתתפים בטורנירים ארציים בתמיכת אמסלם טורס ומגיעים להישגים אישיים יפים.

 

עמותת מ.כ עירוני טבריה

אמסלם תומכת בספורט בטבריה ומעודדת ילדים, נוער, ובוגרים להיות שותפים בענף הכדורסל. ענף שמלמד משמעת עצמית, עבודה קבוצתית ומסוגלות אישית, שמביאה את דור העתיד לקבלת ערכים ולהתפתח להישגים משמעותיים.

הקשר של אמסלם טורס עם העמותה הינו יומיומי בהיבט של השתתפות והגעה למשחקים, ציוד לקבוצות, סיוע בניהול החשבונות ועוד.